All posts by Karina

17gru/19

Gustlik

Życie pisze różne scenariusze, a hodowca nie zawsze jest w stanie je przewidzieć. Można zrobić wiele, żeby pies trafił do jak najlepszego domu, ale życie miewa własne pomysły. Tak też było i w tym przypadku. Hodowca zrobił co mógł, ale los napisał własny scenariusz i pod opiekę fundacji trafił młody, rodowodowy hovawart. Blond Gusltik. Ma dwa lata. Rodzinie, do której trafił jako szczeniak, życie nie szczędziło przeciwności i po konsultacjach z hodowcą, po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, uznano, że najlepszym wyjściem dla psa będzie oddanie go pod naszą opiekę. Niestety hodowca, ze względu na wysokie zapsienie u siebie nie mógł osobiście zająć się psem. Pies znajduje się pod opieką specjalisty wysokiej klasy, nie mamy więc wątpliwości, że już wkrótce będzie nadawał się do adopcji. Gustlik jest w trudnym okresie przechodzenia z wieku młodzieżowego w dorosłość. To wymagający czas dla samca hovawarta. Dobrze więc się stało, że podjęto decyzję o oddaniu psa. Pod opieką tymczasowego opiekuna pies ma szansę na zupełnie normalne życie.

Gustlik adoptowany 🙂

Zapraszamy do śledzenia postępów Gustlika https://www.facebook.com/events/623939361703194/  

15lis/19

Kalendarz fundacyjny 2020 r

Mamy gotowy projekt kalendarza na rok 2020!
Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili nam zdjęcia swoich pupili.
W kalendarzu znalazło się 13 fotografii. Decyzję o tym, które zdjęcia będą zdobić jego karty, pozostawiłyśmy profesjonalistce.
A oto efekt pracy Katarzyny Bydlińskiej – właścicielki dwóch bokserów sympatyzującej z Fundacją HovaWarty . Przy okazji dziękujemy Kasi za jej pracę – jesteśmy Ci bardzo wdzięczne!!!
Osoby zainteresowane nabyciem kalendarza zapraszamy do składania zamówień. Zamówienia kierujcie przez FB do Hani – (Hanna Łenyk) na priva lub na maila hania@hovawarty.info
W ubiegłym roku kalendarzy ściennych zabrakło, dlatego w tym roku postanowiłyśmy zbierać wstępne zamówienia. Planujemy pojawienie się kalendarzy na początku grudnia.
Proponujemy wpłaty za kalendarze – cegiełki 55 zł, ale może być i więcej.

15lis/19

Perun

Psiak został zabrany z Wojtyszek. Jest bardzo nieufny w stosunku do ludzi, na razie przed nim długa droga powrotu do normalności i zaufania do człowieka. Psiak jest wykastrowany. Został odrobaczony, zaszczepiony. Na razie otrzymał imię robocze Nowy. Porządne imię dostanie, gdy opiekun psa już lepiej go pozna. To duży, czarny pies, wykazujący siłę charakteru. Ma swoje zdanie na każdy temat, ale trafił w bardzo dobre ręce i wierzymy, że już wkrótce Nowy zrozumie, że kompromisy i ustępowanie nie są złą opcją :).

Zapraszamy na wydarzenie czarnuszka https://www.facebook.com/events/935177963512114/

@edit  

Perun ma swój domek!

14lis/19

Feliks

Feliks trafił pod opiekę Fundacji HovaWarty na początku października. Jego wiek został oszacowany na 6 lat.
Nie był w dobrej kondycji, zarówno pod względem fizycznym, zdrowotnym, jak i psychicznym.
Jego sierść była przerzedzona, miejscami widoczne były wyłysienia, skóra była sucha i łuszcząca się. Niespełna miesięczny pobyt w dobrych warunkach (domowy hotelik) znacząco poprawił ten stan. Również widoczna wcześniej nadwaga powoli redukuje się, a pies nabiera coraz ładniejszych i zdrowszych kształtów. Waży około 30 kg. Wyniki badań jego krwi są prawidłowe. Pies jest wykastrowany, odrobaczony, ma aktualne szczepienia, został także zabezpieczony przeciw kleszczom.
Feliks na razie jest bardzo zalęknionym psem. Macha nieśmiało ogonem na widok swojej opiekunki, ale każdy szybszy ruch powoduje, że wystraszony kuli się. Na smyczy chodzi ładnie – nie ciągnie, nie szarpie. Jeśli wystraszy się czegoś podczas spaceru zatrzymuje się i nie chce iść. Boi się gwałtownych ruchów i dźwięków. W domu utrzymuje czystość , pozostawiony sam niczego nie niszczy. Toleruje psy i koty. Nie przejawia agresji, pozwala na wszelkie zabiegi higieniczne i weterynaryjne.
Lubi dotyk zaufanej osoby, domaga się głaskania, czasem nawet nieco nachalnie .
Jest czujny, ma donośny głos i chętnie go używa, by zawiadomić o czyimś nadejściu . Łatwo daje się uspokoić. Na razie nie przepada za jazdą samochodem. Ale nad polubieniem jazdy, oraz nad całym mnóstwem ważnych dla każdego psa umiejętności pracuje Pani Ewa.
Wierzymy, że i do niego uśmiechnie się szczęście i Feliks znajdzie swoje przeznaczenie.

Wydarzenie Feliksa na fb
https://www.facebook.com/events/461430931165617/

Felkis adoptowany 🙂

12lip/19

LizakLizak to młody pies, przyjechał do nas z Wojtyszek. Obecnie przebywa pod opieką tymczasowego opiekuna w hoteliku, gdzie jest uczony życia w normalnym psio – ludzkim świecie.
Lizak okazał się bardzo sympatycznym, niekonfliktowym i praktycznie bezproblemowym psiakiem. Inne psy są mu obojętne, lubi ludzi, jest energiczny i radosny. W kojcu spokojnie odpoczywa po przeżytych wrażeniach. Aktualnie uczy się ładnego chodzenia na smyczy i nie skakania na ludzi. Jestem psem wykastrowanym, zaszczepionym, będzie zachipowany. 
Kiedy upewnimy się co do jego charakteru, będzie szukał nowego domu.

https://www.facebook.com/events/453741135407416/

Edit: Lizak adoptowany 🙂

12lip/19

Morus


Morus trafił do nas ze schroniska, tam jego wiek oceniono na 2 lata. Psiak aktualnie przebywa w hoteliku, gdzie ma kompleksową, a przede wszystkim czułą opiekę. Morus to pies średniej wielkości, bardzo miły, grzeczny i kochany. Przytulasek całym pyskiem.
Psiak na razie przebywa w hoteliku, gdzie przejdzie kompleksowe leczenie, a jego przemiły charakter będzie miał pełne możliwości rozkwitu 🙂

https://www.facebook.com/events/2502740413272462/

Edit: Morus/Moris adoptowany 🙂

23lis/18

Kalendarze i notesy książkowe

46074243_1055225444657627_2025308286743478272_nJest już tradycją Fundacji HovaWarty, że w przedświątecznym okresie pojawia się kalendarz ścienny z hovkowymi fotografiami.
W tym roku mamy dla Was dodatkową niespodziankę – piękne kalendarze i notesy książkowe w dwóch rozmiarach: A5 (21 x 15 cm) w kolorze szarym i B6 (17 x 11,7 cm) w kolorze brązowym.

Notesy i kalendarze, jako tzw „cegiełki”, dostępne są już od dziś.
Mamy nadzieję, że gadżety będą cieszyć tych którzy je nabędą, a nam pozwolą poprawiać życie podopiecznym fundacji.
Cena minimalna to 40 zł za format A5, i 25 zł za B6. Do tego
należy doliczyć koszty wysyłki (około 10 zł).

Kalendarze i notesy wykonało dla nas Wydawnictwo Lucrum, a ich sponsorem jest hodowla Tu Pilnuje. Bardzo dziękujemy za ten dar!
Są pięknie wykonane – mają skóropodobną oprawę, miękką i delikatną z imitacją maszynowego przeszycia oprawy. W środku żółty papier. Stonowana kolorystyka i eleganckie wykończenie nadają im wyjątkowy charakter.

Taki kalendarz lub notes jest tym, co każdy hovamaniak mieć powinien. Są tak piękne, że trudno się im oprzeć. Więc nie opierajcie się, tylko zamawiajcie! Ten notes jest właśnie dla Ciebie!  Zamówienia składamy u Hanny Łenyk, drogą mailową na adres: hania@hovawarty.info W zamówieniu należy podać, czego dotyczy zamówienie, ilość i oczywiście dokładny adres pocztowy. Pieniądze należy wpłacać na konto:Fundacja Pomocy Hovawartom16 2030 0045 1110 0000 0385 5470 tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji – kalendarz (notes) książkowy

01sie/18

Fundacja HovaWarty jako OPP !!!

37886277_979082192271953_4919036429339721728_n

 

 

 

Praca fundacji HovaWarty została doceniona i nagrodzona przyznaniem statusu ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO potwierdzonym wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), co prócz ogromnej radości i dumy, jaką nas napawa, wiąże się z prawem zbierania 1% podatku PIT. Dziękujemy Wszystkim, których praca doprowadziła nas do tego miejsca, obiecujemy dołożyć starań, by nadal zasługiwać na pokładaną w nas ufność i zapraszamy do wspólnego świętowania.

25maj/18

Max

???????????????????????????????Max jest młodziutkim, około 2-letnim psem w typie hovawarta. Dał się poznać jako spokojny i pogodny psiak, łagodny i uległy wobec człowieka, ale jak przystało na przedstawiciela rasy – nie lubi innych samców, zwłaszcza tych o dużych gabarytach. Jest bardzo towarzyski, ciekawy świata i chętny do współpracy z opiekunem, więc przy pomocy fundacji HovaWarty oraz pracującego z nami szkoleniowca – Piotra, ma szansę stać się psem idealnym .

Max  ma dom 🙂 

Wydarzenie Maxa na fb https://www.facebook.com/events/1747036248698131/