Feliks

Feliks trafił pod opiekę Fundacji HovaWarty na początku października. Jego wiek został oszacowany na 6 lat.
Nie był w dobrej kondycji, zarówno pod względem fizycznym, zdrowotnym, jak i psychicznym.
Jego sierść była przerzedzona, miejscami widoczne były wyłysienia, skóra była sucha i łuszcząca się. Niespełna miesięczny pobyt w dobrych warunkach (domowy hotelik) znacząco poprawił ten stan. Również widoczna wcześniej nadwaga powoli redukuje się, a pies nabiera coraz ładniejszych i zdrowszych kształtów. Waży około 30 kg. Wyniki badań jego krwi są prawidłowe. Pies jest wykastrowany, odrobaczony, ma aktualne szczepienia, został także zabezpieczony przeciw kleszczom.
Feliks na razie jest bardzo zalęknionym psem. Macha nieśmiało ogonem na widok swojej opiekunki, ale każdy szybszy ruch powoduje, że wystraszony kuli się. Na smyczy chodzi ładnie – nie ciągnie, nie szarpie. Jeśli wystraszy się czegoś podczas spaceru zatrzymuje się i nie chce iść. Boi się gwałtownych ruchów i dźwięków. W domu utrzymuje czystość , pozostawiony sam niczego nie niszczy. Toleruje psy i koty. Nie przejawia agresji, pozwala na wszelkie zabiegi higieniczne i weterynaryjne.
Lubi dotyk zaufanej osoby, domaga się głaskania, czasem nawet nieco nachalnie .
Jest czujny, ma donośny głos i chętnie go używa, by zawiadomić o czyimś nadejściu . Łatwo daje się uspokoić. Na razie nie przepada za jazdą samochodem. Ale nad polubieniem jazdy, oraz nad całym mnóstwem ważnych dla każdego psa umiejętności pracuje Pani Ewa.
Wierzymy, że i do niego uśmiechnie się szczęście i Feliks znajdzie swoje przeznaczenie.

Wydarzenie Feliksa na fb
https://www.facebook.com/events/461430931165617/

Felkis adoptowany 🙂